הצד האפל של עולם הדייטים

שתפו:

היום אני רוצה לדבר על הצד האפל של עולם הדייטים. לצערי הרב יש לתהליך של חיפוש האהבה גם צד לא נעים. במשך השנים אספתי מאות סיפורים  של גברים ונשים שנתקלו במהלך החיפוש שלהם בסיטואציות לא נעימות, באנשים לא חביבים ובמצבים שהם לא ידעו איך לצאת מתוכם.

הסיפורים עוברים מן המשעשע – אלונה (שם בדוי) שיצאה עם חוקר ממכון ויצמן שטען ברצינות גמורה שתפקידו הוא להאכיל את החייזר הכלוא במרתפי המכון.

למשעשע פחות – אני שיצאתי פעם עם בחור שניגב את האף שלו בשרוול של הסוודר האנגורה החדש שלי.

ללא משעשע בכלל – דני (שם בדוי) שנפגש עם בחורה לדייט ובשלב כל שהוא היא גנבה לו את הארנק ונעלמה אל האופק עם כרטסי האשראי שלו וצ'ק מביטוח לאומי של סבתא שלו שבמקרה היה בארנקו.

בואו נהיה כנים תהליך החיפוש טומן בחובו סיכונים.

זה משהו שאף אחד לא אוהב לדבר עליו אבל הוא קיים.

כאשר אנחנו מחפשים את האהבה שלנו מעבר לחוג המשפחתי (טיפ: אני ממליצה בחום להישמר מרומנים בתוך המשפחה(  או חוג החברים הקרובים אנחנו לוקחים סיכון כי אנחנו מכניסים אנשים זרים לחיים שלנו.

אני מניחה שאתם מכירים את כללי הבטיחות ליציאה לדייט עם מישהו זר (וזה לא משנה אם ההכרות נעשתה לראשונה דרך האינטרנט או שנפגשתם בבר, במסיבה או במועדון –  אדם זר הוא מישהו שאין לכם היכרות קודמת או בטחונות במי בדיוק מדובר) אבל רק ליתר ביטחון אני אעבור על כמה הם עכשיו:

דייט ראשון תעשו במקום ציבורי – עד כמה שאתם אולי משתוקקים לעשות את הדייט הראשון בפרדס שומם, בדירה מסתורית של מישהו זר או בסמטה אפלולית תנסו להתגבר על הדחף ולקבוע במקום שיש בו אנשים בטווח עין.

תדאגו לצאת לדייט עם טלפון נייד וארנק, אני מכירה סיפור על בחורה שנזנחה באמצע דייט באמצע שכונת מגורים בלי טלפון נייד ועם 10 שקלים בארנק – אלמלא אנשים טובים באמצע הדרך שעזרו לה להגיע הביתה בשלום היא הייתה משוטטת שם אבודה עד היום.

אלכוהול הוא לא חבר שלכם – כוסית יין אלגנטית אחת או כוס בירה נחמדה זה בסדר, אבל אל תתנו לחושים שלכם להתערפל  עד כדי איבוד שיקול דעת – אתם לא רוצים לסמוך על טוב ליבו המשוער של הדייט שלכם שלא ינצל את מצבכם המסוחרר לעשיית דברים שתתחרטו עליהם בבוקר.

בקיצור אחרי כל האזהרות האלו נגיע לנקודה המרכזית של המאמר שלי – בתכל'ס כמה זהירים שלא תהיו יהיו רגעים לא נעימים בתהליך החיפוש שלכם –  לדחות מחזר עקשן, לקבל סירוב מבחורה יפה, לצאת עם מישהו שממש לא נראה כמו התמונה שלו, להיפגש עם מישהי שלא התקלחה בעשור האחרון ולא יודעת מהו דאודורנט, לקבל סמסים של ער/ה? בשלוש בבוקר…

מה שאני מנסה להגיד הוא שאל תתנו לרגעים האלו לייאש אתכם, גם אם אחרי דייט כושל הכי בא לכם להישאר בפיג'מה ולעולם לא לצאת ממנה אני ממליצה לכם לזכור שבכל מסע יש מהמורות או קשיים שעליהם צריך להתגבר במהלך הדרך על מנת שברגע בו תכירו את האהבה האמתית שלכם רק תעריכו אותה יותר ותוכלו לצחוק על מה שעכשיו נראה כמו סוג של טרגדיה. כמו כן, אחרי אכזבה שכזאת אני ממליצה לא להתפשר על הישן והמוכר ולחזור לאקס/ית רק מהפחד של חוויה שלילית נוספת.
סיפור שאני מאד אוהבת מסביר למה אנחנו צריכים לעבור קשים כדי לגדול, לצמוח, להתפתח ולאהוב:
"איש אחד טייל בגינה ולפתע מצא גולם של פרפר.

הוא שם לב שנבקע פתח קטן בגולם והפרפר נאבק להעביר בכוח את גופו דרך החור הקטן הזה.

האיש שהיה טוב לב, החליט לעזור לפרפר לבקוע. הוא נטל סכין וחתך את הגולם.

הפרפר יצא בקלות, אך גופו נפוח וכנפיו קטנות ומצומקות. האיש המשיך לצפות בפרפר וציפה שבכל רגע הכנפיים יפרסו והפרפר יתחיל לעוף.

הדבר לא קרה.

למעשה, הפרפר בילה את שארית חייו בזחילה, עם גוף נפוח וכנפיים מצומקות. הפרפר לעולם לא הצליח לעוף…

מה שהאיש, בטוב ליבו ובנמהרותו לא הבין היה, שהפקעת הכובלת ושהמאבק לצאת ממנה היו דרכו של הטבע לאלץ את גופו של הפרפר להזרים נוזלים מן הגוף לכנפיים, באופן שיהיה מוכן לעוף ברגע השגת עצמאותו מן הפקעת."
לעיתים, מאבקים וקשיים הם בדיוק מה שאנחנו צריכים בחיינו. אם היינו עוברים את חיינו ללא מכשולים, היה הדבר מטיל בנו מום והופך אותנו לנכים: לא היינו חזקים כפי שאמורים היינו להיות, לא היינו יכולים לעוף… אנחנו צרכים לעבור קשיים כדי למצוא בסוף אהבה. על מנת להיות מוכנים לאהבה ולהעריך אותה כדי שהיא תבוא, מחקרים הוכיחו שזוגיות שמתחילה בגילאים מאוחרים יותר, אחרי שבני הזוג חוו קצת, נכוו קצת, אהבו קצת והתאכזבו קצת היא בעלת סיכויים גבוהים יותר לזוגיות יציבה ומאושרת.
גם בסיפורי האגדות הנסיך נלחם בדרקון כדי להשיג את הנסיכה. והנסיכה צריכה להתמודד עם הקללה של המכשפה כדי ששניהם יגיעו אל הסוף הטוב בו הם חיים בעושר ואושר עד עצם היום הזה.
אז תודו שלנו קל יחסית ותמיד עדיף להתמודד עם עוד דייט כושל, מאשר עם דרקון יורק אש כדי למצוא אהבת אמת.

מה היה פה

איך אני יכולה לעזור?​

בשיחה קצרה ללא תשלום, אוכל להבין איפה אתם עומדים ומה אוכל לעשות בשבילכם. אז דברו איתי עוד היום!

אוהבים הפתעות?
מעולה! כי אני אוהבת להפתיע.
בואו לקבל את ההפתעה הראשונה שלכם
בסדרת "הטיפים השווים" בכל מה שנוגע להכרויות, דייטים וזוגיות
תכניסו פרטים ובואו נתחיל...