לאישה 2009

שתפו:

למה לך להיות קשורה לגבר רע?

אם את מוצאת את עצמך פעם אחר פעם נמשכת לגברים שעושים לך רע, כנראה שנקלעת לדפוס בעייתי אל תטעי לחשוב שגבר ישתנה בזכות האהבה שלך. הדבר היחיד שאת צריכה ויכולה לשנות זה את הגישה שלך

שלומית לסקי

פורסם: 08.05.09, 09:12

את פוגשת גבר שרמנטי ומסתורי שגורם לך לדפיקות לב מואצות ולפיק ברכיים. את מתאהבת כמו במכת ברק. הוא כריזמטי וכובש, המין איתו מסעיר ולבך בוער מתשוקה. אבל מהר מאוד את מגלה שהקשר איתו בלתי אפשרי; המסתוריות שלו הופכת לחוסר זמינות; את משקיעה בקשר יותר ממנו וייתכן שאת נתקלת גם ביחס מזלזל ומשפיל. בסופו של דבר את תמיד נמצאת בציפייה שהוא יזרוק לך איזו עצם.

יחסים כאלה אני מדמה למחלת ילדים: הם עשויים לקרות לך פעם אחת (בדרך כלל כשאת צעירה) ואחר כך את אמורה להיות מחוסנת לכל החיים. הבעיה מתחילה כשאת לא לומדת לזהות גברים כאלה ולהיזהר מהם, או אם את מאמינה שסבל זו מילה נרדפת לאהבה.

איך תזהי את הגברים הרעים?

הגבר הרע הקלאסי.

מה שמניע את הגבר הזה הוא כיבושים, כיבושים ועוד כיבושים. הוא ידוע כ"מקסים מקצועי" ומפיל ברשתו נשים כדבר שבשגרה. גבר כזה מאמין בתיאוריה

האבולוציונית, על פיה תפקידו להפיץ את זרעו בין כמה שיותר נשים ושגבר אמיתי לא מתיישב עם

אישה אחת. הוא יגרום לך להתאהב בו במהרה כשהוא מבטיח לך הבטחות, למשל, שאת הולכת להיות אם ילדיו, ופשוט ימרח אותך בסיפורים כדי להשיג את מבוקשו, בלי להתכוון למילה ממה שהוא אומר. לפעמים הוא באמת מאמין למילים שיוצאות מפיו, אלא שאחר כך הוא שוכח מהן או נבהל, וזה השלב שבו הוא נעלם. מערכות היחסים שלו נגמרות לפני שהן מתחילות ויש סיכוי גדול שהוא מנהל עוד כמה מערכות במקביל.

הרע שחושב שהוא טוב.

זהו גבר שמאמין באמת ובתמים שהוא מילא את חובתו המוסרית כלפייך כשהיה כן איתך והודיע לך כבר בפגישה הראשונה שהוא לא טוב במערכות יחסים. אם החלטת להישאר בסביבה, תגלי שרוב הזמן הוא שקוע בתוך עצמו, בסבל ובמחסור הרגשי שלו. את הגברים האלה מאפיין אי-שקט, גם אם כלפי חוץ הם נראים קולים. קשה להם להגיע למצב שהם מסופקים לאורך זמן מהקיים. הם כל הזמן בחיפוש אחר הדבר האחר, הטוב יותר. לפעמים הם נוטשים רגשית גם אם הם נמצאים פיזית, ויש כאלה שממש נוטשים, בטענה שהם צריכים את המרחב והפרטיות שלהם.

הגבר שמחפש נקמה.

מדובר בגבר שעבר טראומה כלשהי, התעללות רגשית או שיש לו אקסית מיתולוגית, שעזבה אותו או בגדה בו. משהו בעברו הותיר אותו תאב נקמה במין הנשי. גבר ללכת לטיפול מקצועי ממושך בשביל זה.

הגבר חסר הביטחון.

יש גברים שמכל מיני סיבות סובלים מביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך. כשהם יוצאים עם אישה איכותית, יפה ואינטליגנטית הם אכולים מפחד שהיא תעזוב אותם, כי במוקדם או במאוחר היא תגלה את האמת, ש"הם לא שווים". גבר כזה מקטין ומגמד את האישה שאיתו כדי שתאבד את הביטחון העצמי. הוא יגרום לה להרגיש חסרת משמעות על ידי מחמאות מפוקפקות ועל ידי זה שהוא מעליב ופוגע בה. כך הוא מביא אותה למקום הרגשי שהוא נמצא בו, ואז היא תפחד לעזוב אותו. בדרך כלל בתחילת הקשר גברים כאלה יודעים לעשות רושם טוב. אבל לאורך זמן מתברר שזאת רק הצגה. ‬

כיצד תימנעי ממערכות יחסים רעות?

  1. השלב הראשון והחשוב בשבירת הדפוס ההרסני הוא לפתח מודעות, לכך שאת מזמנת גברים כאלו לחייך.
  2. התעסקי פחות במרדף ויותר בהיכרות עם בן הזוג. שימי לב למעשיו ולא רק לגינונים שלו.
  3. היי סקרנית ושאלי את השאלות הנכונות: מה הרקע שלו, על מערכות יחסים קודמות, מי הם חבריו ומשפחתו.
  4. אל תשקיעי בו יותר מדי. לנשים יש תפיסה מוטעית: הן חושבות שככל שהן נותנות ומשקיעות בגבר יותר, כך הוא ירצה אותן יותר.
  5. השלימי עם העובדה שלא תצליחי לשנות אותו.
  6. למדי להרפות מהרצון שאותו הבחור שפגשת יהיה האחד והיחיד. ברגע שאת תולה בו את כל תקוותייך לאהבה, יהיה לך קשה לראות מי הוא באמת.
  7. אם החשש הוא מלהישאר בודדה, הקיפי את עצמך בסביבה ידידותית תומכת, כלומר חברים וחברות שתוכלי לצאת איתם לבלות, לטיולים וכד'.
  8. אם הצורך בריגושים הוא החולשה האמיתית שלך, למדי לתת צ'אנס להיכרויות שאין בהן בהכרח ריגוש מהרגע הראשון.
  9. למדי להציב לעצמך גבולות פנימיים. דעי איפה את מתחילה ונגמרת ולא לחפש את הסיפוק שלך באמצעות האחר.

סייעו בהכנת הכתבה: ד"ר אלישבע זהר רייך, מנהלת מרכז יחסים; לי תום דותן, דייטולוגית ומאמנת דייטים; אילנה ארד לוין סקסולוגית

 

מה היה פה

איך אני יכולה לעזור?​

בשיחה קצרה ללא תשלום, אוכל להבין איפה אתם עומדים ומה אוכל לעשות בשבילכם. אז דברו איתי עוד היום!

אוהבים הפתעות?
מעולה! כי אני אוהבת להפתיע.
בואו לקבל את ההפתעה הראשונה שלכם
בסדרת "הטיפים השווים" בכל מה שנוגע להכרויות, דייטים וזוגיות
תכניסו פרטים ובואו נתחיל...