משיכה זה חובה?

שתפו:

דמיינו לעצמכם שאתם פוגשים את מי שיכולים להיות אהבת חייכם!

הם מצחיקים, חכמים, נדיבים, יש להם לב טוב ועל הדרך הם אוהבים את אותם הדברים כמוכם – הכימיה בינכם מחשמלת, השיחה זורמת כמים! ממש הרגשתם שיכול להיות שמצאתם את החצי השני שלכם. אבל מה לעשות הם לא מושלמים ויש דבר אחד שמפריע לתמונה המושלמת – מבחינה חיצונית הם לא להיט…. 

האם הייתם מוותרים ישר או שהייתם נותנים צ'אנס לאהבה שלא מבוססת על משיכה ממבט ראשון?

אם אתם מאמינים ב"מיתוס המשיכה" סביר להניח שהייתם מוותרים על העונג בחברתם. 

המיתוס של משיכה ממבט ראשון   

המיתוס טוען שמשיכה זה משהו שצריך לבוא ברגע הראשון של המפגש.

יש כאלו שטוענים שמשיכה נוצרת תוך 7 שניות מתחילת המפגש ויש לארג'ים שאומרים ששלושים שניות זה מספיק… 

בכל מקרה בפחות מדקה הספקתם להסתכל מלמעלה עד למטה על הדייט שלכם ולהחליט שיש משיכה או שאין. אם אין משיכה אז עדיף לוותר. חבל על הזמן. כי גם אם איכשהו נצליח "להכריח" את עצמנו להמשך לצד השני זו תהיה עבודה בעיניים ובעצם פשרה. אנחנו נוותר לעצמנו וניכנס לזוגיות לא מאושרת שתתסכל את שני הצדדים.

משיכה, כימיה, תשוקה, הם לכאורה דברים אין לנו שום שליטה עליהם והם אמורים להתעורר כמו קסם מהרגע הראשון.

חוסר משיכה' היא הסיבה העיקרית שאני שומעת כהסבר לחוסר רצון להמשיך להיפגש עם בן או בת זוג פוטנציאלים שמכל בחינה אחרת יכלו היה להיות נהדרים. 

אני מכירה לא מעט אנשים שנואשים לזוגיות אבל אם ינסו לשדך להם מישהו או מישהי שמתאימים להם בול מבחינת האופי ויכולים לעשות אותם מאושרים, הם ימהרו לפסול על בסיס תמונה בלבד בלי לתת אפילו צ'אנס בטענה שהם פשוט לא נמשכים או שהצד השני הוא לא הטעם שלהם.

אני חושבת שרוב הפוסלים עושים את זה כי הם לא מבינים אמת אחת פשוטה: יש כמה סוגים של משיכה ותשוקה.

משיכה שמבוססת על מראה חיצוני  מאד נפוצה אבל לפעמים כמו שזה נדלק מהר ככה זה גם נכבה מהר. כמו שחברה שלי הצלמת Mali Oren אומרת: " לפעמים, מי שרוצה להתחתן איתך בדייט הראשון ירצה להתגרש ממך בדייט השני".

 

תנו צ'אנס לאהבה 

אז כן, יש משיכה שמתרחשת "ממבט ראשון" שבנויה על רושם ראשוני ומראה חיצוני ויש משיכה שמתפתחת עם הזמן כשלומדים להכיר את בן או בת הזוג ועל פי רוב היא עמוקה ומורכבת יותר ממשיכה חיצונית בלבד .

כולנו מכירים סיפורים על ידידים שהפכו לנאהבים או סיפורים על אנשים שבהתחלה לא היה בינהם "ניצוץ" אבל בסופו של דבר התאהבו ונישאו זה לזו מה שמוכיח שמשיכה יכולה להתפתח ולפעמים עדיף לתת הזדמנות נוספת גם אם אין משיכה ראשונית.

זה לא סתם סיפור שמפיצים אנשים מכוערים בעולם כדי לשכנע אנשים יפים לתת להם צ'אנס. הרי כולנו מכירים ידידים שהפכו לנאהבים או אנשים שבהתחלה לא היה בניהם "ניצוץ" אבל בסופו של דבר התאהבו בטירוף. מה שמוכיח שמשיכה יכולה להתפתח ולפעמים עדיף לתת הזדמנות נוספת גם אם אנחנו לא מתלהבים ממבט ראשון. 

 

היה לי חבר מכוער

ועכשיו וידוי אישי. היה לי חבר מכוער. טוב אם להיות כנים היו לי לפחות שני חברים שלא היו זוכים בשום תחרות יופי, איזה לא זוכים, גם כמועמדים הם לא היו מתקבלים…

תרשו לי לרגע להתעלם מהצניעות הטבעית שלי ולהתוודות שבנעורי יצא לי לדגמן פה ושם ובוא נגיד שעוד כמה אנשים חוץ מאימא שלי רמזו לי שאני "טובת מראה" (כולל היום בבוקר, תודה לך משה מהמכולת). אולי בגלל זה כשהסתובבתי בעבר עם בני זוגי המאותגרים אסטטית הרבה אנשים הרימו גבה ושאלו אותי למה אני "מתפשרת", הרי בחורה יפה כמוני יכולה להשיג גבר הרבה יותר נאה, או אם לצטט את אחת מחברותי חסרת הטאקט: 

"אם היית אומרת לי שאת בקטע של קופים הייתי עושה לך מנוי לגן החיות…" 

אבל, אני יכולה להבטיח לכם שמבחנתי לא הייתה התפשרות, אלא משיכה ותשוקה שפשוט לא קרו במבט ראשון אלא התפתחו עם הזמן. כשהכרתי אותם לא חשבתי עליהם כפוטנציאל רומנטי, אבל עם הזמן ככל שהקשר הידידותי ביננו העמיק גיליתי שהשיחות מדהימות, שאני מרגישה געגוע וכן גם מבחינה פיזית הם פתאום נראו לי הרבה יותר יפים….

 

מכוער שווה עשיר?

אם נעשה סטייה קלה מהסיפור האישי שלי נראה שאני לא האישה היחידה שזה קרה לה.

כולנו מכירים נשים אטרקטיביות שבוחרות להן בן זוג מכוער. ומלחשושים שאני שמעתי הרבה אנשים חושבים שהן נמשכת לארנק התפוח של המכוער ולא לגבר עצמו. 

אבל מה בקשר למקרים בהם לגבר אין שום יתרון כלכלי/השכלתי/משפחתי כזה או אחר על האישה? 

הלא ישנן נשים מצליחות, יפיפיות וסקסיות שיכולות להשיג כל גבר שהן רוצות שבוחרות לעצמן בן זוג שלא עומד בסטנדרטים המקובלים והלא מקובלים של יופי.

למשל כריסטינה אגילרה – אחת הנשים הסקסיות, המצליחות והעשירות ביותר בתעשיית המוסיקה המודרנית הייתה נשואה לגבר יהודי שגם אמא שלו לא הייתה מכנה אותו יפה תואר והיא כתבה לו שיר אהבה בשם "אין גבר אחר" – בשיר היא מזמרת על כך שאף גבר אחר לעולם לא ישתווה לאהובה והיא אף טורחת ומתקשרת לכל מכריה עלי אדמות לספר על המציאה המוצלחת שהיא השיגה. אני דיי בטוחה שהאהבה שלה היא אמיתית והיא הייתה מאוהבת בו בטירוף בלי קשר לאיך שהוא נראה.

או ג'וליה רוברטס בשיא תהילתה, למרות שנבחרה פעם אחרי פעם לאחת הנשים היפות בתבל, אחרי הלהיט "אישה יפה" וקצת אחרי שנהפכה לשחקנית המרוויחה ביותר בהיסטוריה של הוליווד נישאה לזמר הקאנטרי לייל לאבט אחד הגברים הפחות אטרקטיביים מבחינה חיצונית. אני מאמינה שהיא לא עשתה זאת בשביל הכסף או "התהילה" שלו (מי ידע בכלל מי הוא שהם הכירו)….

יש עוד מיליון דוגמאות כאלו של נשים מצליחות ויפיפיות שהתאהבו בגברים שהחיצוניות היא לא הצד החזק שלהן (אנג'לינה ג'ולי ובעלה לשעבר הזקן והלא אטרקטיבי בילי בוב תורנת'ון, ביונסה המדהימה ובעלה העקום ועוד….)

 

גבר חתיך ייתן צ'אנס לאישה לא יפה?

למרות שלא הצלחתי לחשוב על הרבה גברים מצליחים ומפורסים שמבלים את לילותיהם עם אישה מכוערת, כששאלתי גברים שנראים טוב, האם יצא להם להימשך למישהי שממבט ראשון נראתה להם לא אטרקטיבית קיבלתי עשרות תגובות חיוביות:

רון שיתף: "משיכה זה חשוב וכאשר פגשתי את החברה שלי לראשונה, לא בהכרח נמשכתי אליה פיזית.למזלי נפגשנו בעבודה ובגלל שראיתי אותה כל יום לאט לאט שמתי לב לדברים היפים שבה כמו העיניים המיוחדות שלה או החיוך המושלם שלה.  אני מאמין שלגברים, כולל אותי באותה תקופה, יש אמות מידה גבוהות יותר מאלה שהיו בעבר, בגלל האופן שבו התקשורת מציגה את היופי. בדייטים הייתי פוסל בקלות כל מי שלא נראתה כמו דוגמנית. אבל ככל שהכרתי את החברה שלי, היא הפכה להיות יותר אטרקטיבית מבחינה גופנית בעיניי. ככל שעבר הזמן גיליתי שאני נמשך אליה יותר ויותר…"

דורון אמר: "כן, זה קרה…. המשיכה נוצרה כתוצאה מהכרת האינטלקט והעוצמה הרגשית…"

דניאל התוודה " ועוד איך קרה לי…ואפילו מספר פעמים…כך שאסור לשלול אף אחת לפי מראה חיצוני ובטח ובטח שלא "להיתקע" על טעם מסוים כי יש עולם ומלואו שם בחוץ"

זיו ציין: "קרה כמה פעמים, קורה ויש להניח שעוד יקרה…"

וזה רק על קצה המזלג. 

 

אם אין יופי תשקיעו באופי

עכשיו נשאלת השאלה מה יכולים לעשות אותם גברים ונשים שנתפסים במבט ראשון כלא אטרקטיביים כדי להקסים ולגרום לבני זוג פוטנציאלים להתעלם מהקנקן ולהימשך למה שיש בתוכו. אז הנה רשימה קצרה של סיבות מה עושים גברים ונשים מכוערים חיצונית שנחשבים לסקסיים בטירוף,

דרך אגב אתם יכולים לאמץ את ההתנהגויות האלו גם אם אתם נראים סבבה לגמרי:

 

הם יודעים להקשיב

לא חייבים להיות פטפטנים כדי לתקשר נהדר. צריך לדעת להשתמש בהקשבה אקטיבית, להכיל את מי שאתם מדברים איתו, להתעניין בכנות באנשים אחרים, לפרגן ובכללי להיות אדם שכיף לדבר איתו.

 

הם לא מסתמכים על המראה שלהם 

מראה טוב זה בהחלט בונוס ויופי יכול להביא אתכם רחוק אבל זה ממש לא הכל. אנשים מכוערים שנחשבים למושכים יודעים שהם לא נראים טוב, ולכן הם עובדים על היבטים אחרים בחיים ובאישיות שלהם מה שהופך אותם על פי רוב לטיפוסים מעניינים עם תחביבים ותחומי עניין. יש אנשים מכוערים שהם פשוט לא רגילים שמעיזים לעשות דברים בצורה אחרת מה שגורם להם להיתפס כמרעננים ויוצאי דופן.

הם משקיעים במיטה 

גברים ונשים שמודעים לחוסר היופי שלהם בדרך כלל עושים  מאמצים להיות מאהבים טובים יותר. הרבה אנשים יפים חושבים בטעות שבגלל שהם ניחנו בגוף מושלם ופנים הורסות זה מספיק כדי להיות המאהבים האידיאליים. זה רחוק מהאמת. מאהב או מאהבת אידיאליים משקיעים בהנאה של בן או בת הזוג ולא מפחדים להתנסות בדברים חדשים.

יש להם חוש הומור 

כאשר אנחנו צוחקים משתחררים לנו בגוף חומרים כימיים בדם שהם זהים לחומרים שמשתחררים בזמן אורגזמה – לא פלא שאנשים מצחיקים נתפסים כסקסיים. הם גם נחשבים לרוב לאינטליגנטים ופיקחים. בכלל גישה אופטימית וחיובית לחיים והיכולת לקחת דברים בצורה הומוריסטית היא יתרון גדול בכל זוגיות.

הם מתלהבים 

אנשים שמתלהבים להיכנס לקשר חדש ולא מפחדים לגרום לצד השני להרגיש את זה יכולים להיות מאד מושכים. התלהבות (במידה) היא סקסית בטירוף, רובינו רוצים להרגיש נחשקים ושנמשכים אלינו. (

הם מכבדים

רוב האנשים מתקשים לכבד את מי שלא מכבדים את עצמם או את הזולת. מי שיודעים מה הם שווים ופועלים ממקום של סבלנות וביטחון עצמי נתפסים כמושכים יותר. יש משהו סקסי במיוחד כאשר רוצים להיכנס למערכת יחסים משמעותית באנשים שהם טובי לב ונחמדים לחברים, לחברות למשפחה ולזרים.

 

לסיכום, לפעמים שווה לא לשפוט רק על פי המראה החיצוני ולתת הזדמנויות גם אם לא נוצרה משיכה בדקה הראשונה של המפגש. בוודאי שמותר לכם לפסול. אני לא קוראת כאן למי שפוסל על בסיס מראה חיצוני שטוח, רדוד או בררן. אני לא אומרת שאתם צריכים להתפשר או לתת צ'אנס אם אתם לא מרגישים כימייה. אבל אם אתם מרגישים שיש פוטנציאל והמכשול העיקרי הוא המשיכה תנו לעצמכם כמה דייטים לראות האם אתם מצליחים לפתח משיכה או שלא….

מה היה פה

איך אני יכולה לעזור?​

בשיחה קצרה ללא תשלום, אוכל להבין איפה אתם עומדים ומה אוכל לעשות בשבילכם. אז דברו איתי עוד היום!

אוהבים הפתעות?
מעולה! כי אני אוהבת להפתיע.
בואו לקבל את ההפתעה הראשונה שלכם
בסדרת "הטיפים השווים" בכל מה שנוגע להכרויות, דייטים וזוגיות
תכניסו פרטים ובואו נתחיל...