10 טעויות נפוצות בדייט ראשון

שתפו:

בעקבות מחקר חדש מארצות הברית, שבדק מהם הדברים המעצבנים שאנשים נוהגים לעשות בדייט ראשון, עשיתי גם אני בירור, בו חקרתי מדגם מייצג של פנויים ופנויות מהארץ שפתחו בפני את מגוון סיפורי הדייטים הכי גרועים שלהם, בסופו של דבר הצלחנו להגיע להסכמה של רשימת הדברים המעצבנים ביותר שאנשים עושים בדייט, אני ממליצה לכם בחום להמנע מלעשות אותם, אם אתם רוצים אהבה וקשר רציני:

1. לסמס

או לדבר בנייד במהלך הדייט. רוב האנשים מוצאים שזה משדר חוסר כבוד וחוסר עניין. ולא זה לא גורם לכם להראות עסוקים או נחשקים יותר. גם אם יש לכם אייפון דור 18 והנייד שלכם יודע לעשות מסאג' תנסו להשאיר אותו במקום מוסתר.

2. להתחצף

אנשים שמים לב ל"איך" אתם מדברים עם נותני שירותים – זה לא משנה אם מדובר במלצרית, במאבטח, בסדרן הקולנוע או בברמן… חוסר נימוס מרחיק בני זוג פוטנציאלים. הרבה אנשים עבדו כנותני שירותים בעצמם בשלב כזה או אחר והם עלולים לקחת חוסר נימוס כזה באופן אישי.

3. לפלרטט עם אחרים

יש כאלה שחושבים שפלרטוט עם אחרים בזמן הדייט מראה עד כמה הם מושכים למין השני וזה מעלה אותם לסטטוס גבוה וגורם להם להיות יותר אטרקטיביים.אבל האמת היא שזה פשוט משדר לדייט שלכם שלא אכפת לכם מהרגשות שלהם .וזה פשוט מעליב.

4. לאחר

לאחר לכל פגישה נחשב לא מנומס. זה יכול להתפרש כהתנשאות מצדכם כאילו אתם חושבים שהזמן של האחרים לא חשוב לעומת הזמן שלכם. או לחילופין יחשבו שאתם לא מסודרים ולא מאורגנים. אף אחד לא אוהב לחכות! לא חבל לעצבן כבר על ההתחלה?

5. לחפור

עדיף לא להתבלבל בין הדייט שלכם לבין עובדת סוציאלית. אני תמיד מציעה להיות מי שאתם בדייט אבל אין שום צורך בדייט ראשון לחפור ולספר את כל הצרות שלכם – שפיטרו אתכם מהעבודה, שאימא שלכם מציקה לכם, שאתם סובלים מביטחון עצמי נמוך וכולי. יש דברים שעדיף לספר לאנשים שכבר אוהבים אתכם. גברים אמרו שעבורם אחד הדברים הדוחים היו נשים שמספרות על הדיאטה ועל העליות או הירידות במשקל שלהן. נשים התלוננו בעיקר על גברים שמשעממים בסיפורים יבשים מהווי העבודה שלהם או לחילופין חולקים איתם את רגשותיהם על המתרחש בעולם הספורט. אחת המשתתפות במדגם סיפרה שהיה גבר שהגדיל לעשות וסיפר לה בפרטי פרטים על בעיות המעיים שלו – מאד לא סקסי! במיוחד רצוי לא לטחון על אקסים ואקסיות.

6. להתפלצן

אחת הדרכים להרוס את העניין של הדייט, היא לנסות להרשים אותם עם מה שאתם יודעים, את מי אתם מכירים, כמה כסף אתם עושים או עד כמה אתם מצליחנים. זה בדרך כלל משדר את ההפך שאתם נואשים ושאין לכם באמת מה להציע כבני אדם וזה פשוט מסריח ממאמץ. אחת המשתתפות במדגם סיפרה על דייט שהתיימר להיות "מחונן" וחבר ב"מנזה" (אגודת הגאונים שמקבלת רק אנשים בעלי אי קיו גבוהה במיוחד) וניסה לעשות עליה רושם על ידי שימוש במילים מפוצצות, מסתבר שהיא מדריכת פסיכומטרי ולא רק שהוא שיעמם אותה למוות הוא גם טעה בשימוש שלו במילים כמו אוקסימורון ופוזמקאות…. בקיצור יצא דביל…

7. להשתכר

אלכוהול הוא לא חבר שלכם – כוסית יין אחת, כוס בירה או כמה צ'ייסרים  זה בסדר, הם אפילו יכולים לעזור לכם להשתחרר ולהיכנס למצב רוח פלרטטני. אבל אל תתנו לחושים שלכם להתערפל עד כדי איבוד שיקול דעת. הסיכויים שאנשים יתאהבו בכם עד כלות כשאתם שיכורים הם קלושים – משום מה רוב חברי המדגם לא נמשכים לאנשים שמתחילים לדבר שטויות, מקיאים להם על הנעליים או בעלי ריח פה של דרקון יורק אש…

8. להתקמצן

גברים שלא מציעים לשלם (או לחילופין מציעים מראש להתחלק חצי חצי), נשים שלא טורחות להוציא את הארנק (ולו בשביל הנימוס) וכאלו שלא מציעות לשלם לפחות את הטיפ נתפסו על ידי חברי המדגם ככאלה שאין סיכוי שיצאו איתם שוב לדייט שני. (או במילותיהם של חברי המדגם – "איכסה קמצן! – אני מעדיפה לצאת עם מכוער!" , "אני לא מחפש בחורה שמתבלבלת ביני לבין כספומט")

9. לשעמם

אל תדברו על הנושאים הבאים: אסטרולוגיה, דיאטות ,לימודים, עדות, מאיפה אתם במקור, עבודה, צבא, פוליטיקה, תחביבים הזויים וכו'. אלו נושאים משעממים ובנאלים שמכניסים אתכם ואת בני הזוג הפוטנציאלים להרגשה של ראיון עבודה. אם שואלים אתכם על משהו מהנושאים הללו (וישאלו) תענו בקורקטיות ובביטחון עצמי ותעברו לנושא אחר.

10. לדחוף לכיוון סקס בדייט ראשון

כן אני יודעת זה מבאס, וכן גם אני שמעתי על הזוג שהכיר בערב חילופי זוגות ועוד לפני שהוא ידע איך קוראים לה הוא שיחק איתה ברופא וחולה והיום הם נשואים באושר ועושר אבל הם היוצאים מן הכלל. בהנחה שאתם יוצאים לדייט על מנת למצוא קשר רציני או אהבה, תנסו לא למהר להכנס למיטה. למה?

רוב הנשים שעושות סקס עם גבר מפתחות צפיות להמשכיות לקשר (זה לא כי הן תלותיות, עקרונית מדובר במנגנון ביולוגי שקשור ברמות ההורמונים בגוף האישה אחרי הסקס שגורם לה להקשר לגבר). עדיף בתחילת קשר לא לצפות ולא להתאכזב סתם.

הרבה גברים נוטים לאבד עניין באישה ששכבו איתה בדייט ראשון (באופן כללי זה לא כי הם מניאקים, ברוב הפעמים מדובר בעניין פיזיולוגי שמקורו בירידה דרסטית של רמת הטוסטסטרון בגוף הגבר אחרי הסקס שגורמת לו לאבד עניין – למה לנו לריב עם עובדות ביולוגיות?).

חברי המדגם צינו שגם אנשים שמזמינים "לעלות לקפה" אחרי הדייט נתפסים כחרמנים ולא אטרקטיבים שלא לדבר על בחורים ובחורות שדוחפים ידיים מבלי להתחשב ברצון של הצד השני.

לרוץ

טעות נפוצה היא להתקדם למערכת יחסים מהר מדי. להציע בדייטים הראשונים לטוס ביחד לחו"ל, לתכנן פגישה עם  ההורים, להראות קנאה או בכלל לפנטז על עתיד עם מישהו שאתם בקושי מכירים, הם סימנים שאתם מתקדמים מהר מדי.

שלא תהיה לכם אהבה כמו גפרור שתבער בהתחלה מהר ובסוף תישארו עם כוויה ביד…

מה כן מומלץ לעשות בדייט

דייט אמור להיות כיף.

אם אתם נהנים סביר להניח שבני הזוג הפוטנציאלים שלכם ייהנו.

שברו שיגרה ועשו משהו יוצא דופן. תשתדלו לא לשחזר דייטים ותגוונו במקומות שאתם יוצאים אליהם, בסיפורים שאתם מספרים וכו' – אם דייטים יהפכו להיות מטלה משעממת הסיכויים שלכם למצוא אהבה קטנים.

מה היה פה

איך אני יכולה לעזור?​

בשיחה קצרה ללא תשלום, אוכל להבין איפה אתם עומדים ומה אוכל לעשות בשבילכם. אז דברו איתי עוד היום!

אוהבים הפתעות?
מעולה! כי אני אוהבת להפתיע.
בואו לקבל את ההפתעה הראשונה שלכם
בסדרת "הטיפים השווים" בכל מה שנוגע להכרויות, דייטים וזוגיות
תכניסו פרטים ובואו נתחיל...