לבקש עזרה

שתפו:

מחקר חדש על גירושין גילה ממצא מפתיע: זוגות שהכירו בשידוך שנעשה על ידי מישהו מהמעגלים הקרובים שלהם – משפחה, חברים, עמיתים לעבודה וכולי הורידו את סטטיסטיקת הגירושים שלהם באחוזים ניכרים! זאת אומרת שסיכויי ההצלחה של מערכת היחסים שלכם היא גדולה יותר אם תכירו את בני הזוג שלכם דרך חברים מאשר אם תכירו אותם דרך האינטרנט.

לכן אתם רוצים שכל מי שנמצא במעגלים שלכם ידעו שאתם מחפשים זוגיות כי אולי הם יכולים לעזור לכם, או מכירים מישהו שהם יכולים להכיר לכם.  שתפו קרובי משפחה, חברים, מכרים וכל מי שאתם מרגישים איתו בנוח בתהליך החיפוש. ההזדמנות לאהבה יכולה להיות בכל מקום. למשל, לקוחה שלי הכירה את בעלה כי היא סיפרה ל"דוד" מהמכולת שהיא רווקה ומחפשת והוא הכיר לה את האחיין שלו שעובד בהייטק…

יש אנשים שמפחדים שיחשבו שהם נואשים אם הם יספרו לאנשים אחרים שהם מחפשים אהבה. אבל, אם לא תרגישו נואשים אף אחד לא יתפוס אתכם ככאלה, להפך רוב הסיכויים הם שאנשים יעריכו את האומץ שלכם. כדי להפיץ את הבשורה שאתם מעוניינים בשידוך איכותי עשו את הצעדים הבאים:

עשו רשימה של שדכנים פוטנציאלים

עשו רשימה מפורטת של כ-ל האנשים שאתם מכירים (אם יש לכם פייסבוק, או טלפון חכם זה אמור להיות קל). בחרו שישה אנשים מהרשימה שלכם שהם הכי מקושרים  – שיש להם רשת רחבה של חברים, שכנים, מכרים, חברים לעבודה והם נמצאים בעמדה הטובה ביותר להכיר לכם בני זוג פוטנציאלים.

הזמינו אותם ל"דייט"

כאשר אתם מזמינים מישהו/מישהי לפגישה מסודרת הם לוקחים אתכם יותר ברצינות ומרגישים מחויבים יותר לעזור לכם. זכרו שהמטרה שלכם היא למצוא אהבה ואתם מוכנים להיות נחמדים למי שיכול לעזור לכם. כדי למצוא את אהבת חייכם תצטרכו להשקיע גם באחרים! התקשרו אליהם הציעו להיפגש במקום שיעשה לכם ולהם שמח. ככל שיהיה להם יותר כיף ככה הם ישמחו לעזור. תשתדלו להתלבש טוב ולהראות מעולה לדייט כדי שהם ירגישו בנוח להכיר לכם בני זוג פוטנציאלים. אף אחד לא רוצה להכיר לחברים שלו מישהו מוזנח ולא אטרקטיבי. את החצי הראשון של ה"דייט" תקדישו להם. תשאלו אותם על עצמם ועל החיים שלהם – אנשים מחבבים אנשים שמתעניינים בהם. אל תתנו להם את ההרגשה שאתם מנצלים אותם. בהדרגה התחילו לספר על עצמכם ועל תהליך החיפוש שלכם אחרי אהבה חדשה. ספרו להם על הרצון שלכם למצוא זוגיות בקרוב. ככל שתשמעו רציניים יותר בכוונות שלכם ככה ירצו יותר להכיר לכם ואז בקשו את עזרתם. תדגישו שאתם מבקשים את עזרתם כי אתם מעריכים אותם ומאמינים שהם יכולים לעזור – פרגון ומחמאות כנות תמיד יתקבלו בברכה.

בקשו מהם במפורש להכיר לכם בני זוג פוטנציאלים מבין האנשים הפנויים שהם מכירים. אל תצפו מאנשים להכיר לכם אם אתם לא מבקשים.

הסתכלו ברשימת אנשי הקשר שלהם

אתם יכולים לבקש מהם להסתכל ברשימת אנשי הקשר שלהם בטלפון הנייד כדי לבדוק אם מישהו שם מתאים לכם. זה מדהים איך פתאום אנשים מסתכלים ברשימת אנשי הקשר וצצים להם כל מיני שמות מן העבר שהם לא חשבו עליהם שיכולים להתאים בול בשבילכם. עשו איתם סיעור מוחין על אנשים פנויים שהם מכירים ויכולים אולי להתאים לכם. תדובבו אותם – אולי חברים מהעבודה שלהם, אולי קרובי משפחה או מכרים מרוחקים, תעודדו אותם לחשוב ולהיזכר. בקשו מהם שיבררו עם חברים ומכרים נשואים שלהם, אולי הם יכולים להכיר לכם בני זוג פוטנציאלים…

זכרו לעשות מעקב ולהתקשר שוב

תזכרו שזה לא מספיק להיפגש עם האנשים האלו פעם אחת כדי להבטיח שיכירו לכם. מדובר באנשים עם חיים עמוסים שימהרו לשכוח אתכם אם לא תזכרו להתקשר אליהם מדי פעם ולרענן את זיכרונם ולבדוק אם יש התקדמות. על כל "פגישה עיוורת" עם בני זוג פוטנציאלים שמסדרים לכם תזכרו להיות אסירי תודה גם אם בני הזוג הפוטנציאלים לא לטעמכם. תתקשרו, תשלחו הודעה – זה יעודד אותם להמשיך להכיר לכם.

דוגמא מהחיים

לקוחה שלי מספרת על החוויה האישית שלה:

קארין, 39 מנהלת בבנק:

הייתי רווקה במשך שנים. העדפתי להתעסק בקריירה שלי. כמעט ולא יצאתי לדייטים. לא נעים לי להודות אבל במשך עשר שנים ניהלתי רומן עם גבר נשוי ואיפה שהוא זה היה לי נוח – זה גרם לי להרגיש כאילו אני בזוגיות למרות שלמעשה רוב הזמן הייתי לבד. כשחברים היו מנסים להכיר לי מישהו תמיד סירבתי בנימוס.

כשהגעתי לגיל 38 הבנתי שאם לא אעשה משהו בקרוב מאד הגוף שלי יפנה נגדי והאפשרות שלי להפוך לאימא בצורה טבעית בלי טיפולים תתפוגג. נפרדתי מהגבר הנשוי איתו יצאתי והחלטתי לקחת ברצינות את המשימה להשגת זוגיות חדשה. כשהתחלתי את הפגישות האישיות  עם הדייטולוגית לי תום דותן  היא הסבירה לי עד כמה חשוב לרתום ולגייס אנשים קרובים בתהליך החיפוש למציאת זוגיות. החלטתי לשתף את משפחתי, החברים שלי וגם כמה קולגות בדיסקרטיות ברצון החדש שלי למצוא אהבה.

מסתבר שכל מה שהייתי צריכה זה רק לבקש.

יצאתי ל 5 דייטים עם גברים שונים שחברים סידרו לי – אבל את הדייט המנצח שהוביל בסופו של דבר להכרות עם הארוס שלי סדרה לי אחותי. מסתבר שהוא ידיד טוב של בעלה ושמזמן היא רצתה להכיר ביננו אבל אני הייתי כל כך עקשנית ולא האמנתי ששידוך יכול להביא אותי לאהבה עליה תמיד חלמתי.

מה היה פה

איך אני יכולה לעזור?​

בשיחה קצרה ללא תשלום, אוכל להבין איפה אתם עומדים ומה אוכל לעשות בשבילכם. אז דברו איתי עוד היום!

אוהבים הפתעות?
מעולה! כי אני אוהבת להפתיע.
בואו לקבל את ההפתעה הראשונה שלכם
בסדרת "הטיפים השווים" בכל מה שנוגע להכרויות, דייטים וזוגיות
תכניסו פרטים ובואו נתחיל...